Състоя се годишният акт на местната смесена гимназия `Цар Борис`.
Завърши колоездачната обиколка на Добруджа.
Държавно железопътно училище в София набира учници.
Всички данъкоплатци могат да се снабдят с общински данъчни книжки.
График на общинското управление за издаване на лични карти.
Волнонаемните учители, които ще преподават в Добруджа да подадат съответните документи.
Всички лозари трябва да се сдобият с лозарски карти.
Й. Душек е назначен за учител по музика в града ни и ще предава уроци по цигулка и пиано.
Ще се извършва проверка на товарните коли и автобуси.
Всички младежи повикани на служба в Драма, Серес и Кавала да отпътуват към Демир Хисар.
Министерство на земеделието е определило уема за вършачките.
Всеки машинист трябва да се снабди с лична служебна книжка.
Към Околийското просветно дружество ще бъде открита педагогическа библиотека.
ще се проведе шестдневен педагогически курс за волнонаемни учители.
Честване на заслужили учители ще се проведе на 29 март.
Добришкия общински театър гостува с представления в Балчик и Каварна.
Във връзка със сеитбата комисарят по засяването Д. Чанков замина за Балчишка и Каварненска околии.
Секретарят на профсъюзния съюз Васил Делиганев пристига от София за участие в учителския празник.
На втория ден на Великден в Добрич ще пристигне Н. В. Пр. Варненско-Преславският митрополит Йосиф.
Председателят на Добришкия общоградски комитет д-р Пейчо Попов със специални поздравления към учителите - пенсионери.
Шуменския областен лекар д-р Драгулев е в града ни във връзка с разразилата се тифусна епидемия.
Изолация на циганския квартал заради епидемията от тиф.
На бедните ученици в града бяха раздадени помощи и дарове за 30 000 лв.
Мразовити дни спряха сеитбата в района.
Събрани помощи за пострадалите от наводнението.
За Великденските празници се забранява правенето на тестени изделия.
В Добрич се открива три месечен курс по стенография.
Посещението на Н. В. Варненския и Преславски митрополит Йосиф в Добрич.
Добричкото женско благотворително дружество отпразнува своя празник.
Шуменския областен училищен инспектор е в Добрич за провеждане изпити за учители.
Общо събрание на Първа кооперативна банка.
Директорът на стопанската дирекция г-н Пецев из Балчишко.
Пролетната сеитба е започнала отново след застудяването.
Комисарят за Добруджа е на служебно посещение в града ни.
Открива се в Добрич тримесечен курс по стенография.
Христо Стефанов е упълномощил Божо Господинов да ръководи местната земледелска камара в негово отсъствие.
Оплаквания против учители и свещеници за самоволно съставяне на училищните комитети.
Продължава борбата със скакалците.
Започва изработването на кадастрална карта на провинцията ни.
Заявление от жителите на с. Суючук за обединение с община Езибей.
Ревизионния комитет отхвърли контестацията на либералите против общинските избори в Добрич.
Решение на министерство на земеделието и министерство на войната за изкореняване на всички гори, не по-големи от 50 хектара.
Куцовласите, пристигнали в последно време ще бъдат настанени в общините Надежда и Хардалии.
Членовете на кооперации и полулярни банки се освобождават от плащането на маркирана полица.
Последните дъждове са нанесли повреди на посевите.
По поддръжката на улиците.
Озеленяването на града.
Положена клетва на новоизбрания окръжен съвет.
Проект за изменението закона за националността.
Делата на учителя от с. Сердимен.
Положението на посевите.
Глоби за селяните.
Оплакване на гражданите от финансовия контрольор.
До гражданите, които отдават стаи под наем.
Родители на ученици с молба в подкрепа на уволнена учителка.
Великденска ваканция на училищата.
КОлонистите-македонци от Богданово преместени в Сусус-кьой.
Селянин, приютил две семейства македонци.
Пресъхналите градски чешми.
Първи концерт на катедралния хор.
Оплакване към учител.
Раздаването на кореспонденцията от пощенския персонал.